VII sesja Rady Gminy Brzeziny

18 maja br. odbyła się VII sesja Rady Gmi­ny Brzeziny, podczas której radni podjęli 11 uchwał.

W swoim sprawozdaniu wójt Barbara Hojnacka m.in. przedstawiła nowych sołtysów, a zmienili się oni w sześciu sołectwach: Bronowice -Mariusz Nyk, Marianów Kołacki -Adrian Urbański, Paprotnia - Irena Łapka, Poćwiardówka -Aneta Opalska, Tworzyjanki - Marcin Matusiak i Witkowice - Mariusz Dyndor.

Ko­lejne dwa sprawozdania dotyczyły zasobów pomocy społecznej w 2014 r. i działalności Gminnej Instytucji Kultury za miniony rok. Wśród pod­jętych uchwał radni m.in. przegłoso­wali decyzję o zmianie stawek za wy­wóz odpadów. W przypadku zbiórki selektywnej będzie to obecnie 8 zł od osoby, a w przypadku odpadów zmie­szanych 16 zł od osoby. Termin opłat za wywóz odpadów za styczeń, luty i marzec będzie upływał 20 marca, za kwiecień, maj i czerwiec - 20 czerw­ca, za lipiec, sierpień i wrzesień - 20 września, a za październik, listopad i grudzień - 20 stycznia.

data utworzenia: 2015-05-20