Nowa linia MPK przez gminę Brzeziny

15 maja br. została wydlużona autobusowa linia nr 90 łódzkiego MPK, która połączyła Brzeziny z Łodzią poprzez Małczew, Adamów, Jordanów i Andrespol.

Na terenie gminy Brzeziny łącz­nie znajduje się sześć przystanków - dwa w Małczewie, jeden w Adamowie i trzy w Jordanowie. W dni robocze zaplanowano sześć kursów do Łodzi - pierwszy autobus wyrusza z Brzezin już o 4.52, a następne wyjeżdżają z za­jezdni przy ul. Głowackiego o 5.47, 7.22, 16.52, 17.52 i 19.12.

W soboty i niedziele MPK kursować do Łodzi będzie cztery razy, począwszy od go­dziny 6.40 i następnie o 7.54, 15.49 i 19.12. W dni robocze pierwszy au­tobus z Łodzi do Brzezin z krańcówki na ulicy Rokicińskiej wyjeżdża o 3.35, a kolejne o 4.35, 5.58, 12.28, 15.28 i 16.34. W soboty i niedzie­le pierwszy kurs z Łodzi ma miejsce o 5.08, a kolejne o 6.46, 14.00 i 18.04. Pokonanie pełnej trasy zajmuje „czer­wonemu autobusowi" około 61 minut.

Szczegółowy rozkład jazdy autobusu mozna pobrać bezpośrednio ze strony łódzkiego MPK.

Przedłużenie linii MPK było moż­liwe m.in. dzięki przebudowie skrzy­żowania w Jordanowie, gdzie in­westycję realizowaną przez powiat brzeziński dofinansowała z własnego budżetu gmina Brzeziny. Wójt Barba­ra Hojnacka dziękuje samorządom za współpracę i pomoc partnerską, dzięki której było moż­liwe przedłużenie linii MPK, a w szczególności prezy­dent Łodzi Hannie Zdanowskiej oraz wójtowi gminy Andrespol Dariuszo­wi Kubusowi i burmistrzowi Brzezin Marcinowi Plucie.

data utworzenia: 2015-05-20