Wybory sołeckie w gminie Brzeziny

15 kwietnia w Jaroszkach odbyło się ostatnie zebranie w ramach wybo­rów sołeckich, które rozpoczęły się 19 marca w Poćwiardówce. Mieszkańcy wybierali na 4-letnią kadencję soł­tysa i trzyosobową radę sołecką. Na 28 sołectw nowych sołtysów wybra­no w sześciu - Bronowice, Marianów Kołacki, Paprotnia, Poćwiardówka, Tworzyjanki i Witkowice. Wójt Gmi­ny Brzeziny Barbara Hojnacka oraz przewodniczący Rady Gminy Brze­ziny Marek Kolasa wraz z radny­mi serdecznie dziękują dotychczaso­wym sołtysom oraz radom sołeckim ze współpracę, życzą też owocnej pra­cy nowym sołtysom i członkom rad sołeckich.

Wyniki wyborów sołtysów w gmi­nie Brzeziny przedstawiają się nastę­pująco: sołectwo Adamów - Andrzej Zbytniewski, Bielanki - Kazimierz Supera, Bronowice - Mariusz Nyk, Buczek - Emilian Piestrzeniewicz, Dąbrówka Duża - Barbara Kowalska, Dąbrówka Mała - Alicja Lewicka, Eufeminów - Elżbieta Markiewicz, Gaj - Aleksandra Kudlik, Gałkówek--Kolonia - Aneta Hejchman, Grzmią­ca - Anna Bartczak, Helenów - Renata Wosik, Jaroszki - Stanisław Adam­czewski, Jordanów - Bożena Supera, Kędziorki - Sławomir Kobus, Małczew - Stefan Łapka, Marianów Ko­łacki - Adrian Urbański, Paprotnia -Irena Łapka, Poćwiardówka – Aneta Opalska, Polik - Adam Korc, Przanówka - Włodzimierz Kobus, Prze­cław - Tadeusz Kmieciak, Rozworzyn - Tadeusz Dziedzic, Syberia - Ali­na Gudaj, Szymaniszki - Piotr Loba, Teodorów - Marek Dobroszek, Two­rzyjanki - Marcin Matusiak, Witko­wice - Mariusz Dyndor, Zalesie - Pa­weł Kusiak.

data utworzenia: 2015-04-22