O pszczołach w Bogdance

Cała społeczność Szkoły Podstawowej w Bogdance zyskała wiele cennych informa­cji na temat życia pszczół, gdy uczniów od­wiedził prezes Rejonowego Koła Pszczela­rzy Zbigniew Sokołowski.

Opowiadał o życiu tych owadów, ko­rzystając z bogato ilustrowanej prezentacji multimedialnej. „Trzeba bowiem uwrażli­wiać dzieci i dorosłych na wielkie znacze­nie pszczoły dla środowiska naturalnego, gdyż obecnie wiele z nich ginie" - wyja­śnia Zbigniew Sokołowski. Trwające pół­torej godziny spotkanie tak zaciekawiło uczniów, że jeden z nich wyraził nawet wolę zostania pszczelarzem. Świeżo zdo­bytą wiedzę dzieci mogły też sprawdzić w czasie konkursu, gdzie w nagrodę każ­dy z 12 uczestników rywalizacji otrzymał książkę Zbigniewa Sokołowskiego „Spo­tkanie z pszczołą". Na zakończenie można było się jeszcze posilić miodem z tradycyj­nym chlebem z piekarni E.P. Olszyńscy. „Takie spotkania ze specjalistą są bardzo interesujące i pożyteczne dla uczniów - ocenia Danuta Grzejszczak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogdance, gdzie gościł prezes Rejonowego Koła Pszczela­rzy Zbigniew Sokołowski.

data utworzenia: 2015-04-15