Są środki dla przedszkoli

Na ostatniej sesji Rady Gminy Brzeziny został zatwierdzony do realizacji projekt „Przedszkole to dobry początek" współ­finansowany ze środków Unii Europej­skiej w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki" Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 9.1 „Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wyso­kiej jakości usług edukacyjnych świadczo­nych w systemie oświaty".

Dzięki dofinansowaniu w kwocie 110.218 zł dwa oddziały przedszkolne w Dąbrówce Dużej i Gałkówku-Kolonii wzbogacą się m.in. o wyposażenie kuchni, nowe meble, wyposażenie wypoczynko­we, sprzęt do utrzymywania czystości, ar­tykuły plastyczne, zabawki i pomoce dy­daktyczne, w tym na przykład „magiczny dywan", czyli swoistą interaktywną pod­łogę, służącą do gier i zabaw oraz edukacji ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Warto wspomnieć, że w 2014 r. gmi­na pozyskała także dzięki wsparciu unij­nemu, w ramach projektu „Przedszkola­ki Dumą Gminy Brzeziny", wyposażenie dla czterech oddziałów przedszkolnych. Zadanie obejmowało wówczas wsparcie w trzech działach: w zakresie poprawy infra­struktury na placach zabaw, dostosowania pomieszczeń oraz zakupu odpowiednie­go wyposażenia. Wcześniej natomiast ze środków unijnych finansowane były za­jęcia dla najmłodszych w ramach projek­tów „VIP - Bardzo Ważny Przedszkolak" oraz „Przedszkolak - najlepsza inwestycja w przyszłość". Obecnie w sześciu już samorządowych oddziałach przedszkolnych funkcjonujących we wszystkich Szkołach Podstawowych w Dąbrówce Dużej, Bogdance i Gałkówku-Kolonii, uczy się około 100 dzieci.

data utworzenia: 2015-04-08