Sławne palmy z Zalesia

Już po raz dziewiąty gospodynie z so­łectwa Zalesie przygotowały palmy dla brzezińskiego klasztoru oo. Franciszka­nów. Palmy niecodzienne, gdyż sięgające prawie pod dach świątyni, na które w tym roku wykorzystano ponad sto dwadzieścia wydmuszek imitujących bazie oraz 750 bi­bułowych kwiatów. Ich niezwykłość po­woduje, że już nieraz ten zwyczaj pokazy­wano w łódzkiej telewizji. Spośród 32 członkiń KGW Zalesie w tym roku za przygotowanie palm były odpowiedzialne: Janina Swęd, Piotr Swęd, Renata Swęd,Anna Kobuszewska, Kry­styna Lipska, Krystyna Bogdańska, Mo­nika Bogdańska, Iwona Bogdańska, Katarzyna Bogdańska, Joanna Kaźmierczak, Zofia Janowska, Helena Kusiak, Leszek Ołubek oraz przewodnicząca koła Elżbie­ta Ołubek. Serdecznie dziękujemy za wkład pracy i czasu poświęcone na kultywowanie tej pięknej tradycji.

data utworzenia: 2015-04-08