Dzień Kobiet w Przecławiu

„Każdego roku o tej samej porze, każ­dy wam życzy, co tylko może" - tymi sło­wami rozpoczęła przewodnicząca KGW w Przecławiu Stanisława Jóźwik lokalne obchody Święta Kobiet. Oprócz gospo­dyń do nowo wyremontowanej świetli­cy przybyli także: przewodniczący Rady Gminy Marek Kolasa, zarząd miejscowej jednostki OSP z Pawłem Słomkowskim na czele, sołtys Tadeusz Kmieciak oraz wikariusz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej ks. Piotr Górski.

Oczywiście, jak na Święto Kobiet przystało, nie zabrakło okolicznościo­wych życzeń oraz kwiatów, którymi wyróżniono przewodniczącą Stanisła­wę Jóźwik, najstarszą obecnie członki­nię koła Jadwigę Gryglak, najmłodszą - Małgorzatę Cholak oraz radną Elż­bietę Olszyńską, która jako mieszkan­ka Przecławia podarowała wszystkim okazały tort. Na stołach nie zabrakło również innych smacznych potraw, m.in. czerwonego barszczyku oraz pty­siów z pieczarkami.

data utworzenia: 2015-03-11