Wybory sołeckie w gminie Brzeziny

19 marca w gminie Brzeziny rozpoczynają się wybory sołeckie. Pierwsze zebranie odbędzie się w Poćwiardówce, a ostatnie zaplanowane na 15 kwietnia w Jaroszkach. Mieszkańcy będą wybierać na 4-letnią kadencję sołtysa i trzyosobową radę sołecką. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym sołtys jest organem wykonawczym w sołectwie, rada sołecka jest organem pomocniczym sołtysa, a zebranie wiejskie ma charakter organu uchwałodawczego. Sołectwo jest jednostką pomocniczą samorządu gminnego. W całej Polsce funkcjonuje około 40 tys. sołectw.

W numerze 9 gazety BIS, a także w zakladce >> sołectwa / wybory sołeckie naszej witryny zamieszczony został harmonogram zebrań wiejskich.

data utworzenia: 2015-03-09