Ferie w gminnej bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce Dużej z filiami w Gałkówku-Kolonii i Bogdance oprócz tego, że są to biblioteki same w sobie to pełnią również funkcję kulturotwórczą. We wszystkich tych placówkach podczas okresu ferii organizowane były zajęcia dla dzieci, a wśród nich między innymi zajęcia komputerowe, warsztaty plastyczne, spotkania z książką, poranki z bajką oraz zajęcia literacko – czytelnicze. Oprócz tego w filiach w Bogdance oraz Gałkówku-Kolonii odbyły się rozgrywki w tenisa stołowego oraz „piłkarzyki”. Dzieci mogły skorzystać z gier planszowych oraz wypożyczyć ciekawą książkę, a wybór jest duży, ponieważ biblioteki posiadają w swych zbiorach prawie 17 tys. woluminów. Do dyspozycji czytelników Biblioteki w Dąbrówce Dużej oraz w Bogdance są po cztery komputery i dwa w Gałkówku-Kolonii. Każdy komputer jest z dostępem do Internetu. Umożliwiło to m.in. prowadzenie w okresie ferii zajęć pod hasłem „Odkrywanie tajemnic nauki i techniki w Internecie”.

Obecnie Biblioteka przygotowuje się do organizacji międzygminnego konkursu, którego tematem przewodnim będą symbole wielkanocne. Przewidziano kategorie wiekowe: 6-9 lat, 10-13 lat oraz 14-16 lat.

Na co dzień Gminna Biblioteka Publiczna w Dąbrówce Dużej czynna jest w poniedziałki, wtorki, środy od 15.30 do 19 i w czwartki od 9 do 12.

Filia w Bogdance czynna jest w poniedziałki od 16 do 20 i czwartki od 15 do 19, a w Gałkówku Kolonii w piątki od 16 do 20 i soboty od 8.30 do 14.

data utworzenia: 2015-02-18