Wolontariusze z Gimnazjum w Przecławiu

Uczniowie Gimnazjum w Przecławiu rozpoczęli działalność koło wolontariacie, które ma na celu pomoc osobom potrzebującym w najbliższym środowisku. Czasem są to spotkania z osobami, które cierpią wskutek niepełnosprawności, bezdomności czy zagubienia, innym razem młodzież podejmuje zbiórkę produktów, których niektórzy ludzie potrzebują. W październiku gimnazjaliści odwiedzili po lekcjach Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Naszym Dzieciom”, po to aby sprawdzić jakie są potrzeby podopiecznych organizacji. Uczniowie wspólnie z dziećmi śpiewali pieśni religijne i patriotyczne. W listopadzie uczniowie wraz z dziećmi ze stowarzyszenia śpiewali pieśni patriotyczne. Młodzież spotkała się również  z kierownikiem schroniska im. Św. Brata Alberta w Brzezinach, po tym spotkaniu uczniowie brali udział w zbiórce żywności dla bezdomnych. Gimnazjaliści przybyli do stowarzyszenia również w styczniu, wtedy każdy przyniósł osobiście prezent bożonarodzeniowy dla wylosowanej osoby. Grupa z koła wolontariackiego wyjechała do Niepokalanowa, by powierzyć swoją działalność Bogu i lepiej się poznać. Uczniowie przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe, które było prezentowane w szkole i kościele.

29 stycznia została podsumowana półroczna praca i ustalono plany na przyszłość. Do koła wolontariackiego wciąż zgłaszają się nowi uczniowie, którzy chcą pomagać drugiej osobie. Mottem przewodnim dla gimnazjalistów są słowa św. Jana Bosko – „Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać – to najlepsza filozofia”. Możemy być dumni i brać przykład z takiego zaangażowania młodzieży i chęcia niesienia pomocy drugiej osobie.

data utworzenia: 2015-02-11