Zakończenie inwestycji w strażnicy w Przecławiu i Gałkówku Kolonii

W styczniu zostały odebrane budynki strażnic w Przecławiu oraz Gałkówku-Kolonii. Prace zostały rozpoczęte w 2014 r., zakończone nieco później, niż pierwotnie to przewidywano z przyczyn niezależnych od samorządu. Budynek w Przecławiu został pokryty nowym dachem oraz został docieplony. Dobudowano zaplecze socjalne przy kuchni i zamontowano nowe wrota garażowe. Położenie nowego dachu oraz docieplenie południowego i wschodniego skrzydła obiektu obejmowały również prace w Gałkówku-Kolonii. Tutaj także zamontowano nowe bramy garażowe.

W przyszłości planowane są inwestycje w obydwóch wymienionych miejscowościach. W Przecławiu samorząd gminny pozyskał położony przy strażnicy budynek po dawnej mleczarni, który można wykorzystać na potrzeby strażaków i KGW. W Gałkówku-Kolonii zaplanowany jest II etap przebudowy OSP, który dotyczył będzie zachodniego skrzydła. Wcześniejsze plany inwestycyjne obejmują także modernizację OSP w Grzmiącej.

data utworzenia: 2015-02-11