Sukces gimnazjalistów z Przecławia

Uczniowie Gimnazjum w Przecławiu zwyciężyli w konkursie o tematyce Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Konkurs był etapem parkowym XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Udział brały czteroosobowe drużyny z sześciu gimnazjów usytuowanych na terenie PKWŁ. Rywalizacja miała miejsce 16 stycznia w Centrum Nauki i Sztuki przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uczniowie rozwiązywali test składający się z części ogólnej i parkowej. W konkursie potrzebna była znajomość wiedzy z zakresu: biologii, geografii, ochrony środowiska, jak również znajomość parków krajobrazowych. W konkursie można było uzyskać max. 70 punktów. Gimnazjaliści z Przecławia uzyskali łącznie 188 pkt. Zajęli I miejsce zapewniając sobie udział w etapie wojewódzkim XIV edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.  W skład drużyny wchodzili: Dawid Błaszczyk kl. I (45 pkt.), Natalia Gumińska kl. II (36 pkt.), Aleksandra Jatczak kl. II (49 pkt.), Justyna Kacprzyk kl. III (58 pkt.).

data utworzenia: 2015-02-04